Piątek 23 czerwca 2017 r.

W piątek 23 czerwca w naszym Gimnazjum odbyły się miejskie uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2016/2017. W uroczystościach wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Dawid Kostempski, wiceprezydenci, radni, dyrektorzy świętochłowickich placówek oraz prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego i były jego przewodniczący, premier RP w latach 1997-2001.

Tym razem uroczystość połączona była z likwidacją gimnazjum w związku z reformą oświaty, autorstwa obecnego rządu. Nasze Gimnazjum przestanie istnieć po 18 latach jakże bogatej działalności. Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach istnieje od 1999 roku. W 2008 roku sukcesem zakończyły się starania szkoły o nadanie imienia Marii Dulcissimy Hoffmann. Przez 18 lat młodzież kształciła się, uczyła się śląskiej tradycji oraz wartości. Niosła także pomoc podczas różnych akcji grupy wolontariatu. W ostatnich latach budynek naszej szkoły został gruntownie wyremontowany oraz doposażony.

– Młodzież z osiemnastu roczników, która uczęszczała do tej placówki będzie pamiętać swoją szkołę jako wyjątkowe miejsce, gdzie panowała wspaniała atmosfera do nauki i zawierania przyjaźni na całe życie – podkreślał Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego.

– Za dwa lata zupełnie znikną klasy gimnazjalne. Staramy się, aby zmiany były jak najmniej dotkliwe dla nauczycieli i uczniów. W tym roku poradziliśmy sobie z tym zadaniem ? mówił Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Od września 2017 roku w budynku, gdzie dotychczas mieściło się nasze gimnazjum, edukację będą kontynuować już tylko dwa roczniki (klasy drugie i trzecie). Znajdą się one jednak w strukturach istniejącej Szkoły Podstawowej nr 8 jako oddziały gimnazjalne.

Środa 21 czerwca 2017 r.

W środę 21 czerwca z udziałem społeczności szkolnej odbyła się pierwsza część uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

W trakcie uroczystości Dyrektor naszego Gimnazjum wręczyła uczniom nagrody za osiągnięcia w wielu konkursach oraz akcjach, w których nasi gimnazjaliści brali udział w trakcie roku szkolnego 🙂 Wszystkim serdecznie gratulujemy! 😀

Po uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła Św. Józefa na Zgodzie na mszę z okazji zakończenia roku szkolnego. Po mszy trzecioklasiści otrzymali dyplomy ukończenia katechizacji w gimnazjum.

Tekst oraz zdjęcia pochodzą ze szkolnego Facebook’a prowadzonego przez pana Damiana Dąbrowskiego.