Warsztaty Filmowe „Śladami Soli Ziemi Czarnej”

W dniach 6-9 listopada 2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach filmowych realizowanych w ramach projektu ?Śladami Soli Ziemi Czarnej?. Organizatorem  było Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach,  a wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Podczas kilku dni zajęć poznaliśmy etapy przygotowania filmu, dowiedzieliśmy się jakie zadania spoczywają na  producencie filmowym, reżyserze, oświetleniowcu, dźwiękowcu czy montażyście.  Przekonaliśmy się jak ważną umiejętnością jest praca w grupie,  dyscyplina oraz organizacja czasu pracy.  Pracując na terenie naszej szkoły i Muzeum Powstań Śląskich,  przygotowaliśmy pod okiem prowadzących zajęcia reżyserów,  film  dokumentalny dotyczący śląskich zrywów powstańczych ?Śląska lekcja historii?.
Projekcja naszego filmu, podsumowanie i wręczenie pamiątkowych dyplomów odbyła się w ostatnim dniu warsztatów na terenie Wież KWK. Wywiązaliśmy się dobrze z powierzonych nam zadań i z wielką satysfakcją czytaliśmy swoje nazwiska zamieszczone  w czołówce filmu.   Wielkie  emocje wzbudził film  ukazujący naszą  trzydniową pracę  na planie. Będzie on dla nas ważną i miłą  pamiątką.
Dziękujemy panom Kamilowi Niesłonemu i Maciejowi Marmoli za  profesjonalne prowadzenie warsztatów i wprowadzenie nas w świat powstawania filmu.
W imieniu grupy ?młodych filmowców? opiekun  i autor zdjęć: Urszula  Piszczan