Obchody Światowego Dnia Walki z Aids

1 grudnia jak każdego roku obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji każda klasa uczestniczyła w zajęciach tematycznych z pedagogiem i psychologiem szkolnym. W ramach zajęć uczniowie przypomnieli sobie czym jest HIV, w jaki sposób można się zakazić, które z zachowań są bezpieczne a które ryzykowne.

Klasy obejrzały film: ?AIDS ? epidemia wciąż niepokonana? oraz prezentację przygotowaną przez Szymona Widerę w ramach projektu edukacyjnego.

Dodatkowo każdy wypełnił krótki quiz żeby sprawdzić swój stan wiedzy z tego obszaru. W tej rywalizacji wygrała klasa 3a uzyskując 94% prawidłowych odpowiedzi.

Gimnazjaliści w ramach solidarności z osobami seropozytywnymi i ich rodzinami mogli przypiąć dzisiaj czerwone wstążeczki przygotowane przez grupę projektową.

Kliknij w zdjęcie!

Ewa Kajzer, Daria Cierlica