Konkurs matematyczny

Dnia 7 marca 2018 r. w budynku Gimnazjum nr 5 odbył się konkurs matematyczny „LICZBY RZĄDZĄ ŚWIATEM’. Konkurs realizowany był w ramach projektu edukacyjnego gimnazjalistów, a udział w nim wzięli przedstawiciele wszystkich klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 8. Drużyny musiały wykazać się nie tylko znajomością matematyki i logicznego myślenia, ale także refleksem  oraz umiejętnościami sportowymi. Na uczestników czekały ciekawe rebusy, testy, matematyczne domino, tor przeszkód oraz sklep, w którym należało dokonać zakupów.  Wszyscy zawodnicy otrzymali wspaniałe dyplomy i  nagrody, a w przerwie czekał na nich słodki poczęstunek. Zwyciężyła klasa 4d, na drugim miejscu uplasowała się klasa 4a, a trzecie miejsce zajęli uczniowie  klasy 4b.

Konkurs ten pokazał jak fascynująca może być matematyka!

Organizatorem była pani Katarzyna Piura.