Rada Młodzieżowa

Rada Młodzieżowa w roku szkolnym 2017/2018

 


 

Opiekunowie: pani Urszula Piszczan, pani Katarzyna Piura

Wybory do Rady Młodzieżowej

Rada Młodzieżowa
jest kierowniczym organem Samorządu Uczniowskiego, który tworzą wszyscy uczniowie szkoły.

Rada Młodzieżowa składa się z 10 osób wybieranych w głosowaniu
powszechnym, bezpośrednim i tajnym.

Wybierana jest na roczną kadencję od września do czerwca.

Kandydatami mogą być uczniowie klas pierwszych i drugich
legitymujący się co najmniej dostatecznymi wynikami w nauce
i minimum poprawnym zachowaniem.

Każdy kandydat musi uzyskać poparcie 20% uczniów szkoły,
czego dowodem jest złożona u przewodniczącego RM lista z podpisami zwolenników
i jego własnym na znak zgody na kandydowanie.


Regulamin Samorządu Uczniowskiego ? STATUT SZKOŁY § 8


Działalność RADY MŁODZIEŻOWEJ w roku szkolnym 2015/2016

DEN1

1. WRZESIEŃ
25.09.15 ? wybory Rzecznika Praw Ucznia oraz
25.09.2015 – organizacja DYSKOTEKI SZKOLNEJ

2. PAŹDZIERNIK
Pomoc w organizacji DNIA PATRONA, który odbył się 23 października w Centrum Kultury Śląskiej. Impreza podsumowała zmiany remontowe, które zaszły w naszej szkole w ciągu ostatniego roku szkolnego. Nasza rola polegała na przygotowaniu tańców, piosenek i konkursów. Z zadania wywiązaliśmy się wzorowo, otrzymując wiele pochwał.
13.10.15 ? organizacja AKADEMII z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ oraz przygotowanie drobnych upominków wszystkim pracownikom naszej szkoły.
3. LISTOPAD
Organizacja dyskoteki STRASZNA SZKOŁA
W piątek 27 listopada 2015 nasza szkoła znalazła się we władaniu zjaw, czarownic i skrzatów. Rano do każdej klasy zawitał orszak strachów śląskich. Świat czarownic reprezentowały: Heksa, z kotem, kurą i nieodłączną beczką po maśle jako środkiem lokomocji; śląski wampir ? Szcziga, napadająca na samotnych wędrowców; jęcząca z czeluści piekieł Meluzyna, za życia dbająca tylko o siebie; Połednica z siedmioma wściekłymi psami, strasząca w południe na polach oraz Utopek i Utopionka – demony zamieszkujące zbiorniki wodne. Nie mogło w orszaku zabraknąć straszków domowych, które nie robiły ludziom większej szkody, choć czasem potrafiły nieźle nabroić. Był więc Bebok z workiem i kijem, którym rodzice straszyli niegrzeczne dzieci, Podciep, zmuszający matki do pilnowania swoich małych dzieci, gdyż chętnie zająłby ich miejsce w łóżeczku, Piechuch, dbający o to, aby w domu było ciepło i przyjemnie.
Wszystkie te stwory z legend i bajek śląskich zaprezentowały się uczniom opowiadając jednocześnie o sobie.
Po południu odbyła się dyskoteka, a jedną z jej atrakcji był ? straszny tor przeszkód?, na który zdecydowali się tylko najodważniejsi uczniowie naszej szkoły. Wybrano osoby z najbardziej oryginalnym strojem i makijażem. Nagrody (dyplomy i słodycze) przypadły w udziale: Danielowi Brodowskiemu (za strój), Darii Kaweckiej i Emilii Goły (za makijaż) oraz Karolinie Dziemierze za najkrótszy czas uzyskany w pokonaniu przerażającego toru przeszkód.
4. GRUDZIEŃ
07.12.2015 ? przygotowanie szkolnego MIKOŁAJA, tym razem w wersji śląskiej.
Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu na najbardziej oryginalny łańcuch świąteczno ? choinkowy:
NAGRODA PRZYZNANA PRZEZ NAUCZYCIELI ? Karolina Dziemiera 3A
NAGRODA PRZYZNANA PRZEZ UCZNIÓW ? Kamila Klimek 3A, Joanna Piura 1A
10.12.15 ? zorganizowanie WIGILII dla wszystkich członków RM oraz KÓŁKA REGIONALNEGO ? przygotowanie uroczystej kolacji oraz przeprowadzenie konkursów o tematyce świątecznej.
5. LUTY
10.02.16 ? organizacja SZKOLNYCH WALENTYNEK. Uczniowie i nauczyciele wybrali najsympatyczniejszych uczniów szkoły, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.
Wszyscy chętni mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie walentynkowym. Słodkie nagrody czekały na uczestników konkursu, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi na jedno ze stu pytań dotyczących miłości, przyjaźni oraz historii obchodzonego święta.
Czas na przerwach wypełniły życzenia i dedykacje muzyczne.